Odpovědi na nejčastější dotazy

Jaká je kvalita dřeva u palubek? expand_more
Palubky se standardně vyrábějí ve třech jakostních třídách A, B a C. Jakostní třída dřeva A/B u palubek znamená – dřevo je kvalitní, bez mechanického poškození a bez vypadlých suků. Jakostní třída dřeva C u palubek označuje – mohou být drobné mechanické poškození dřeva, občasně vypadlé suky, povrchová úprava palubek této jakostní třídy je stejná jako u palubek jakostní třídy A/B.
Jaké palubky jsou vhodné pro dřevěné podbití krovů?
Pro dřevěné palubkové podbití krovů je vhodné použít palubky v rozmezí tlouštěk 12,5-19mm. Pro běžné dřevěné palubkové podbití krovů v okolí Prahy stačí tloušťka 12,5mm. Čím je palubka více namáhána vlivem vody a slunce (návětrná strana) tím je dřevo náchylnější ke kroucení a poškození. Pro podbití krovů v náročných klimatických podmínkách (např. na horách) je vhodné použít palubky o síle dřeva 15mm až 19mm.
Je vhodné použít palubky jakostní třídy C?
Obkladové palubky jakostní třídy dřeva C se běžně používají na dřevěné podbití, na dřevěné obložení chat, a obložení méně náročných dřevostaveb. Podlahové palubky C kvality dřeva jsou vhodné do chat, na podlahy půd, patra do bytů a podobně.
Jaké jsou výhody dřeva ze severského smrku?
Palubky ze dřeva severského smrku mají vyšší hustotu dřeva, výraznější kresbu, vyšší podíl pryskyřice, menší suky. Severské smrky vyrůstají v drsných klimatických podmínkách severní Evropy a v důsledku toho je růst smrků pomalý. To dodává jejich dřevu specifické vlastnosti.
Jaký je rozdíl mezi smrkem a borovicí u palubek, řeziva a krovů?
Stavební řezivo vyrobené z borovice má výraznější kresbu, je těžší a křehčí než řezivo smrkové. Řezivo vyrobené z borovice má je ale trvanlivější pro vyšší podíl pryskyřice.
Jaké palubky jsou vhodné pro obklady saun?
Pro dřevěné obklady saun se používají speciální saunové palubky ze dřevin termosmrk, olše, hemlock a abashi. Tyto palubky jsou teplotně a vodě odolné a vyhovují náročným klimatickým podmínkám v saunách.
Vyrábíte krovy na míru?
Vyrábíme krovy na míru - podle rozpisu dřevěných prvků krovu nařežeme a dodáme zákazníkům stavební řezivo na míru, v délkách zaokrouhlených na 0,5m včetně střešních latí. Podle potřeby je možno si přiobjednat impregnaci dřeva.
Jaká je dodací lhůta dřevěných prvků vyráběných na zakázku?
Stavební řezivo vyrobené z borovice má výraznější kresbu, je těžší a křehčí než řezivo smrkové. Řezivo vyrobené z borovice má je ale trvanlivější pro vyšší podíl pryskyřice.
Jak je to s objednáním dopravy?
Krovy dodáváme zákazníkům převážně přímo na stavbu. Cenu krovu Vám spočítáme fco stavba (= včetně dopravy na místo).
 

NENAŠLI JSTE INFORMACE, KTERÉ JSTE HLEDALI ?

Kontaktní informace

Dřevoobchod LITAVA
Ždánská 906
685 01 Bučovice
Česká republika

IČ: 07555385

Volejte - Pište

Ing. Jan Levíček: +420 732 919 280
Ing. Zdeněk Řičánek: +420 732 919 250
Příp. tel.: +420 517 381 139

Email: jan.levicek@tiscali.cz

Otevírací doba

Pondělí - Pátek8:00 – 15:00
Sobota - NeděleZavřeno


O cookies 

KONTAKTUJTE NÁS - local_post_office  jan.levicek@tiscali.cz     phone Ing. Jan Levíček: +420 732 919 280     phone  Ing. Zdeněk Řičánek: +420 732 919 250