Řezivo pro stavby a jiné použití

Nabízíme řezivo na stavby i na jiné použití ve velkém i malém množství. Řezivo zpracováváme ve vlastním provoze nebo odebíráme od jiných výrobců. Na požádání Vám dodáme řezivo impregnované proti škůdcům nebo povětrnostním vlivůmŘezivo určené na krovy domů by mělo být impregnováno vždy.

Stavební řezivo

Jsme prodejci a současně výrobci stavebního řeziva. Nabízíme široký sortiment stavebního dřeva pro pomocné stavební konstrukce i pro trvalé prvky dřevěných konstrukcí jako jsou např. krovypodlahydřevěná obložení budov apod.

Stavební řezivo je často používaným materiálem na stavbách, proto se snažíme vyrábět všechny velikosti řeziva, abychom splnili vaše požadavky. Pod pojem stavební řezivo se obvykle zahrnuje konstrukční dřevo vhodné na jednotlivé prvky dřevěných konstrukcí staveb, jako jsou krovystřešní latě, pobití střech, betonářské bednění, dřevěné stropní konstrukce, konstrukce plotůzahradní stavby apod. Řezivo se vyrábí na pilách z jehličnaté kulatiny. Dřevo jako přírodní materiál má jednu velkou výhodu - je to obnovitelná surovina.

Dřevěné stropní konstrukce

Dřevěné stropní konstrukce se stavějí ze stropních trámů a hranolů větších průřezů a délek, a fošen na záklop.

Fošny a prkna

Fošny a prkna se používají na řadu různých účelů. Na pobití střech se obvykle používají netříděná prkna síly 24mm. Na betonářské bednění se používají netříděná prkna síly 24mm, fošny síly 40, 50mm, hranoly 10/10cm, apod.

Hranoly a latě na krovy

Dřevěné krovy se sestavují z řeziva nařezaného na míru dle projektové dokumentace dodaného zákazníkem. Řezivo na krovy dodáváme vždy v délkách o něco větších než dle zadání s délkovým zaokrouhlením nahoru na 0,5 m. Nejčastějším dřevem používaným na krovy je smrkové dřevo, který vyhovuje svými konstrukčními vlastnostmi. Cena řeziva na krovy je stanovená za 1 m3 a záleží na délce a průřezu jednotlivých prvků - s rostoucí délkou a průřezem cena za 1 m2 řeziva roste.

Krovy doporučujeme impregnovat proti dřevokazným houbámdřevokaznému hmyzu a plísním.

Střešní latě jsou základním konstrukčním prvkem nesoucím střešní krytinu. Střešní latě profilu 6/4cm se používají pod betonovou střešní krytinu. Střešní latě profilu 5/3cm se používají pod pálenou střešní krytinu. Střešní latě je možno impregnovat proti dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu a plísním.

Krovy

Řezivo určené na krovy musí být mimořádně kvalitní s ohledem na dlouhou dobu předpokládaného použití stavby - střechy. Na krovy Vám dodáme na míru nařezané hranoly a latě v termínu do deseti dnů. Dřevěné krovy i dnes zůstávají používanou stavební konstrukcí.

 

NENAŠLI JSTE INFORMACE, KTERÉ JSTE HLEDALI ?

Kontaktní informace

Dřevoobchod LITAVA
Ždánská 906
685 01 Bučovice
Česká republika

IČ: 07555385

Volejte - Pište

Ing. Jan Levíček: +420 732 919 280
Ing. Zdeněk Řičánek: +420 732 919 250
Příp. tel.: +420 517 381 139

Email: jan.levicek@tiscali.cz

Otevírací doba

Pondělí - Pátek8:00 – 15:00
Sobota - NeděleZavřeno


O cookies 

KONTAKTUJTE NÁS - local_post_office  jan.levicek@tiscali.cz     phone Ing. Jan Levíček: +420 732 919 280     phone  Ing. Zdeněk Řičánek: +420 732 919 250